Skylark-Polska | Adres: ul. Madziarów 54, 04-444 Warszawa | Tel: 22 673 50 8022 673 50 80 | E-mail: info@ogrzewania.pl

Czy warto założyć w samochodzie ogrzewanie postojowe Webasto?

Czy warto założyć w samochodzie ogrzewanie postojowe Webasto?

W mroźne, zimowe dni, każdy kierowca marzy o tym, by wsiąść do nagrzanego samochodu. Również w lecie, pod wpływem lejącego się z nieba żaru, temperatura wewnątrz pojazdu wzrasta szybko, powodując dyskomfort termiczny pasażerów. Rozwiązaniem tych problemów może być Webasto, czyli ogrzewanie postojowe.

 

Co to jest ogrzewanie postojowe Webasto i jak działa?

Zasada działania Webasto jest prosta – wykorzystuje ono bowiem układ chłodzenia silnika oraz układ wentylacji w samochodzie. Centrum całego systemu jest agregat grzewczy, pracujący niezależnie od silnika i pobierający niezbędne do zasilania paliwo ze zbiornika. Do agregatu zasysane jest powietrze, kluczowe do przeprowadzenia reakcji spalania. W następnym etapie uruchomiony zostaje obieg płynu chłodniczego silnika.

Podgrzany płyn oddaje ciepło, które zaczyna krążyć między agregatem, wymiennikiem ciepła i silnikiem. Po powrocie do agregatu poddawany jest on ponownemu podgrzewaniu. Dzięki układowi wentylacji, wytworzone ciepło trafia do kabiny pasażerskiej. By nagrzać wnętrze kabiny do komfortowej temperatury wystarczy zaledwie kwadrans.

Ogrzewanie postojowe ma wielu zwolenników. Nic dziwnego – wśród jego zalet wymienić warto choćby komfort i bezpieczeństwo jazdy bez konieczności usuwania szronu z szyb. W lecie ogrzewanie postojowe zapewnia kierowcy przyjemną temperaturę wnętrza i zapobiega zbytniemu przegrzewaniu się samochodu. Dodatkową zaletą jest też tania eksploatacja Webasto.

 

Rodzaje sterowania

Najpopularniejsze rodzaje ogrzewania postojowego to ogrzewanie wodne i powietrzne. W przypadku ogrzewania wodnego, podgrzewaniu poddawane jest zarówno wnętrze pojazdu, jak i sam silnik przed rozpoczęciem jego pracy. Taki rodzaj Webasto montowany jest zwykle z przodu pojazdu.

Powietrzne ogrzewanie postojowe ogrzewa wyłącznie wnętrze pojazdu, bez wpływu na temperaturę silnika. Dzięki temu pobiera ono mniej prądu i paliwa. W zależności od sposobu sterowania, możemy wyróżnić Webasto sterowane zegarem-timerem, pilotem lub nawet telefonem komórkowym.

 

Montaż, serwis i naprawa ogrzewania postojowego Webasto

W ofercie naszej firmy zgromadziliśmy szeroki wybór ogrzewanie postojowego do samochodów. Kierowcom pojazdów, poza fachowym doradztwem w wyborze optymalnego rozwiązania, oferujemy również profesjonalny montaż Webasto i sprawną naprawę zainstalowanego Webasto.

 

Koszt montażu ogrzewania postojowego Webasto

Kierowcy, którzy zdecydują się na montaż Webasto – powietrznego lub wodnego, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Cena ogrzewania postojowego zależna jest od typu samochodu i wybranego rodzaju samochodu. W szczególności polecamy naszym Klientom niezawodne zestawy marki Webasto, wyróżniające się wysoką wydajnością pracy.

Przykładowe ceny kompletów ogrzewania postojowego dla samochodu mini wynoszą od 5500 zł za urządzenie sterowane zegarem do 8500 zł za ogrzewanie wodne ze sterowaniem TC4 zainstalowane w samochodzie klasy premium. Z przyjemnością zachęcamy do skorzystania z montażu oraz serwisu ogrzewania postojowego przez wykwalifikowanych pracowników naszej firmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium