Skylark-Polska | Adres: ul. Madziarów 54, 04-444 Warszawa | Tel: 22 673 50 8022 673 50 80 | E-mail: info@ogrzewania.pl

Serwis klimatyzacji samochodowej Warszawa

Serwis klimatyzacji samochodowej

Specjalizujemy się w serwisie i montażu systemów klimatyzacji samochodowych i mobilnych

 

Klimatyzacja samochodowa

Oferujemy pełny zakres prac serwisowych, m.in. :

- Przeglądy okresowe klimatyzacji

- Wymiana czynnika chłodniczego i oleju

- Odgrzybianie i dezynfekcja

- Wymiany filtrów powietrza

- Testy szczelności na podciśnieniu oraz azocie i barwniku UV

- Wymiany chłodnic klimatyzacji

- Naprawa lub wymiana przewodów klimatyzacji

- Naprawa sprężarek

- Płukanie układów po zatarciu sprężarki

 

Klimatyzator samochodowy

Montujemy i rozbudowujemy klimatyzacje w:

- Samochodach osobowych

- Samochodach dostawczych

- Samochodach ciężarowych

- Mikrobusach

- Autobusach

- Kamperach i przyczepach kempingowych

- Łodziach i jachtach

- Kontenerach

- Maszynach budowlanych

- Maszynach rolniczych

 

Elementy klimatyzacji samochodowej

Typy klimatyzacji obsługiwane w naszym serwisie

- sprężarkowe - zależne od pracy silnika

- poddeskowe (samochody osobowe / dostawcze / ciężarowe )

- rozbudowane o dodatkowy parownik wewnętrzny

- klimatyzacje zintegrowane na dachu pojazdu

 

- sprężarkowe - niezależne od pracy silnika (sprężarka napędzana elektrycznie)

- postojowe 12/24V do samochodów ciężarowych o mocy od 900W do 3200W

- dachowe

- dzielone

- postojowe 230V do samochodów kempingowych i specjalistycznych (np. wozy transmisyjne lub pokazowe)

- dachowe

- podławkowe

Trudno chyba wyobrazić sobie w miarę współczesny samochód bez klimatyzacji. Niegdyś była luksusem, dziś stanowi standardowy dodatek, nawet w autach niższych klas. O korzyściach płynących z używania klimatyzacji w samochodzie przekonał się chyba każdy, kto kiedykolwiek musiał wsiąść do rozgrzanego auta w trakcie upału. “Klima” nie tylko wyraźnie obniża temperaturę we wnętrzu w krótkim czasie, ale również pozwala szybko usunąć parę wodną z szyb, na przykład w trakcie deszczowego dnia czy nawet zimą. A wszystko to w kilka sekund - wystarczy nacisnąć dwa-trzy przyciski, by po chwili cieszyć się doskonałą temperaturą.

Okresowe przeglądy klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa

Wielu kierowców zapomina o tym, że “klima” wymaga okresowych przeglądów. Nawet wtedy, gdy wszystko działa poprawnie. Warto pamiętać o tym, by przynajmniej raz w roku wykonać taką kontrolę poprawności działania klimatyzacji samochodowej. Regularnie przeprowadzane przeglądy układu klimatyzacji pozwolą uniknąć kosztownych usterek tego systemu. A nawet jeżeli awaria zostanie stwierdzona, to jej naprawa na wczesnym etapie będzie znacząco tańsza niż remont zaawansowanego uszkodzenia. Pamiętajmy o tym, że klimatyzacja samochodowa to rozbudowany system połączonych ze sobą modułów. Awaria jednego z nich niechybnie pociągnie za sobą niemałe kłopoty z kolejnym. Wtedy - usunięcie nawet niewielkiego uszkodzenia może być kosztem idącym w tysiące złotych. Nie warto zatem bagatelizować kwestii przeglądów klimatyzacji w samochodzie, bo mogą one uchronić portfel właściciela auta przed wysokimi kosztami napraw.

Kompleksowy serwis klimatyzacji w samochodzie

Na czym polega serwis klimatyzacji w samochodzie? To procedura obejmująca następujące czynności:

 • Sprawdzenie szczelności układu
 • Wymiana czynnika chłodzącego
 • Wymiana oleju w układzie
 • Odgrzybienie klimatyzacji oraz jej dezynfekcja
 • Wymiana filtra kabinowego

Na czym polega każda z tych czynności? Opisujemy poniżej!

Wymiana czynnika chłodniczego i oleju

Dlaczego właściwie wymienia się te dwa elementy? Warto pamiętać o tym, że w trakcie pracy klimatyzacji samochodowej może dochodzić do ulatniania się czynnika chłodzącego, a procedura określana jako wymiana czynnika chłodniczego pozwoli na uzupełnienie ewentualnych braków.

Jak wygląda działanie w tym przypadku? Na początek, serwis klimatyzacji podłącza do układu specjalną maszynę zwaną też stacją do obsługi klimatyzacji i wstępnie weryfikuje się ciśnienia pracy i wydajności. Rolą maszyny jest odzyskanie i filtracja czynnika klimatyzacji. Usuwa się z niego zarówno olej, jak również wodę, która od ostatniego serwisu klimy po prostu pojawiła się w układzie. Maszyna sprawdza również szczelność całego układu. W razie potrzeby tłoczy do niego barwnik, który jest widoczny pod promieniami ultrafioletowymi, co ma w założeniu pomóc w wykrywaniu nieszczelności.

Kiedy stwierdzamy, że czynnika klimatyzacji jest zbyt mało? Maszyna waży czynnik chłodzący, co pozwala stwierdzić, czy z układu ubyło go za dużo. Jak to jest obliczane? Zakładamy, że w ciągu roku naturalnie znika od 10 do 15% czynnika chłodzącego. Jeżeli odwiedzisz nasz serwis klimatyzacji, całą procedurę rozpoczynamy od krótkiego określenia - kiedy ostatnio miał miejsce przegląd układu oraz czy pojawiły się jakiekolwiek niepokojące objawy. Pozwoli nam to stwierdzić, czy zużycie nastąpiło naturalnie, czy też było wynikiem awarii.

Gdy już odmierzymy ilość czynnika chłodniczego w auto klimatyzacji, maszyna tłoczy czysty czynnik chłodniczy do układu. A razem z nim - nowy olej smarujący kompresor.

Czy wymiana oleju w klimatyzacji samochodowej jest rzeczywiście potrzebna? Tak! To bardzo ważne, ponieważ bez oleju dobrej jakości, układ nie będzie w stanie poprawnie funkcjonować. W trakcie użytkowania, środek smarny zwyczajnie traci swoje właściwości. A warto pamiętać o tym, że jego rolą jest smarowanie wszystkich części ruchomych tego układu - czyli sprężarki lub elementów zaworu rozprężnego. Ponadto, olej do klimatyzacji ma za zadanie chronić uszczelki na przewodach czy złączkach. Dzięki temu, uszczelnia cały układ, zapobiegając wyciekom. I jeszcze jedno - rolą oleju jest usuwanie nadmiaru ciepła, który powstał w sprężarce, chroniąc tym samym układ przed uszkodzeniami.

Kiepskie właściwości smarne oleju krążącego w układzie klimatyzacji lub zbyt niski jego poziom to droga do uszkodzenia sprężarki. A jej wymiana na nową to wydatek nawet kilku tysięcy złotych! Czy warto zatem ryzykować, licząc na oszczędności za przegląd rzędu 300 złotych? Chyba nie!

Odgrzybianie i dezynfekcja klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa w Ferrari

Czy dezynfekcja klimatyzacji samochodowej jest potrzebna? Oczywiście! Klimatyzacja samochodowa jest idealnym środowiskiem do rozwoju wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Grzyby, wirusy czy bakterie gnieżdżą się w klimatyzacji, a w trakcie działania systemu, trafiają do płuc pasażerów auta. Jedną z najgroźniejszych bakterii jakie może zawierać samochodowa klimatyzacja jest legionella. Wywołana przez nią choroba w skrajnych przypadkach potrafi doprowadzić nawet do ślepoty!

Kiedy warto wykonać odgrzybianie klimatyzacji samochodowej? Warto zrobić to przynajmniej raz na 12 miesięcy. Najlepiej przeprowadzać tę procedurę na początku wiosny, zaraz po zaniknięciu ostatniego śniegu. W trakcie jesieni czy zimy panuje zbyt duża wilgoć, więc dezynfekcja nie przyniesie spodziewanych rezultatów w postaci usunięcia wszystkich bakterii.

Jak wygląda odgrzybianie klimatyzacji? Można tę czynność wykonać na cztery sposoby:

 • Ozonowanie
 • Czyszczenie ultradźwiękami
 • Aerozole
 • Mycie parownika

Na czym polega ozonowanie klimatyzacji? To procedura, którą wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia zwanego ozonatorem. Jego rolą jest zabicie wszelkiego rodzaju bakterii znajdujących się w układzie klimatyzacji oraz we wnętrzu auta. Zabieg wykonujemy zgodnie z następującą procedurą:

 1. Wymieniamy filtr pyłkowy na nowy.
 2. Włączamy silnik
 3. Włączamy klimatyzację: obieg zamknięty + najniższa temperatura
 4. Rurkę ozonatora umieszczamy w kratce wentylacyjnej.
 5. Uruchamiamy ozonator na 30 minut.
 6. Wietrzymy wnętrze po zakończeniu.

Metoda dezynfekcji klimatyzacji przy użyciu ultradźwięków polega na wpuszczeniu do układu środka chemicznego. Oczyszcza on elementy wentylacji z drobnoustrojów.
Wadą dezynfekcji przy użyciu chemii jest fakt, iż przez kilka godzin po zabiegu może w aucie unosić się nieprzyjemny zapach. Z kolei ogromną zaletą ozonowania jest to, że ten środek chemiczny skutecznie likwiduje wszystkie organizmy żywe, w tym również bakterie czy drobnoustroje.

Z kolei metoda aerozolowa jest najtańszą. Z tego powodu, jak również z uwagi na prostotę stosowania, jest bardzo popularna wśród kierowców. Niestety, jest to najmniej skuteczny sposób na oczyszczenie klimatyzacji w samochodzie.

Najlepszą metodą na dezynfekcję układu klimatyzacji jest umycie parownika. To procedura wykonywana przy użyciu specjalistycznego płynu. Takie czyszczenie powinno być wykonywane wyłącznie przez doświadczony personel. Niestety, nie jest to możliwe do zastosowania w każdym samochodzie.

Wymiana filtra kabinowego

Nawiew klimatyzacji

Jednym z etapów dezynfekcji klimatyzacji jest wymiana filtra kabinowego w aucie. Jest to jeden z najtańszych elementów w samochodzie, przez co kierowcy często bagatelizują konieczność jego wymiany na inny. Tymczasem, rolą filtra pyłkowego (jak popularnie określa się ten element), jest powstrzymywanie zanieczyszczeń od przedostawania się do wnętrza pojazdu. Część wyłapuje nie tylko duże, zauważalne gołym okiem cząstki brudu czy kurzu, ale także bakterie.

Wymieniając filtr pyłkowy warto zdecydować się na wersję z węglem aktywnym. Chroni on wnętrze auta (i płuca pasażerów), oczyszczając powietrze ze szkodliwych gazów obecnych w spalinach samochodów.

Sam filtr powinno wymieniać się przynajmniej raz na rok lub co 15 000 kilometrów. Koszt to kilkanaście-kilkadziesiąt złotych (w zależności od auta). Filtr zawsze warto wymienić przy okazji wizyty w serwisie klimatyzacji - koszt minimalny, a pozwala na cieszenie się znacznie lepszym komfortem jazdy.

Usterki układu klimatyzacji

Zaniedbania serwisowe, jak również naturalne zużycie poszczególnych elementów układu mogą doprowadzić do sytuacji, w której konieczna będzie naprawa klimatyzacji samochodowej. Poniżej przedstawiamy kilka najczęstszych usterek tego układu.

Wymiana chłodnicy klimatyzacji samochodowej

Serwis klimatyzacji samochodowej

Rolą tego elementu jest usuwanie ciepła z czynnika chłodzącego. Chłodnica klimatyzacji jest bardzo narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia - to układ niezwykle delikatny, a nawet odrobina korozji czy też inne zabrudzenia (np. Błoto czy kurz), mogą spowodować spore problemy z jej działaniem. Problem z chłodnicą klimatyzacji jest też taki, że w większości aut umieszczona jest obok chłodnicy silnika, więc jest stale narażona na uszkodzenia.

Ile kosztuje wymiana chłodnicy klimatyzacji? Na szczęście - niewiele. Do popularnych aut znajdziemy skraplacze już za kilkaset złotych. Chłodnic klimatyzacji raczej się nie naprawia, bo z uwagi na wysoką precyzję wykonania tego elementu istnieje całkiem spore ryzyko, że nie przyniesie to spodziewanych rezultatów.

Naprawa / wymiana przewodów klimatyzacji samochodowej

W ramach usługi napraw klimatyzacji samochodowej wykonujemy też wymiany i naprawy przewodów klimatyzacji. Dlaczego te elementy mogą wymagać uwagi w Twoim aucie? Pamiętaj, że przewody klimatyzacji to tak naprawdę mieszanina przewodów metalowych i gumowych. Wraz z kolejnymi latami eksploatacji, mogą w tym układzie pojawić się nieszczelności.

Mamy świadomość, że konieczność zakupu zupełnie nowych przewodów stanowi niemały koszt. Co gorsza, w przypadku bardziej wiekowych aut, mogą pojawić się także problemy z ich dostępnością w formie innej, niż drogie, oryginalne części. To dlatego zachęcamy Cię do wizyty w naszym serwisie klimatyzacji w Warszawie. Ocenimy stan przewodów klimatyzacji w Twoim aucie i postaramy się możliwie tanio je naprawić.

Naprawa sprężarek klimatyzacji samochodowej

Sprężarka klimatyzacji w Twoim aucie nie uruchamia się? A może jej pracy towarzyszą metaliczne odgłosy? Nie musi to wcale oznaczać konieczności wymiany na nową. Przyjedź do nas - profesjonalnie ocenimy stan kompresora klimatyzacji w Twoim samochodzie. Wymienimy uszkodzone części. A wszystko to będzie znacznie mniej kosztowne niż konieczność wymiany kompresora klimatyzacji samochodowej na zupełnie nowy.

Płukanie klimatyzacji samochodowej po zatarciu sprężarki

Po wymianie sprężarki klimatyzacji samochodowej należy wykonać czyszczenie całego układu. Do nieszczelnego układu mogły się bowiem dostać różnego rodzaju zabrudzenia i ciała stałe. Czy to resztki starego oleju czy też opiłki pochodzące z uszkodzonej części - wszystko to usuniemy, wykonująć procedurę płukania klimatyzacji.

Typy klimatyzacji obsługiwanych w naszym serwisie

Klimatyzacja samochodowa

Żadna auto klimatyzacja nie ma przed nami tajemnic! Serwisujemy i naprawiamy wszelkiego typu układy w autach. Zajmujemy się zarówno klimatyzacjami w autach osobowych, dostawczych, jak również ciężarowych. Obsługujemy również klimatyzatory w różnych pojazdach - na przykład, przyczepach, jachtach i innych.

Sprężarkowe - zależne od pracy silnika

Jakie układy obsługujemy w naszym serwisie klimatyzacji? Oto pełna lista:

 • Poddeskowe - samochody osobowe / dostawcze / ciężarowe,
 • Klimatyzacje z dodatkowym parownikiem wewnętrznym
 • Klimatyzacje zintegrowane na dachu pojazdu

Sprężarkowe - niezależne od pracy silnika

Obsługujemy również klimatyzacje samochodowe, których działanie jest niezależne od pracy silnika. Serwisujemy układy klimatyzacji w autach ciężarowych - o mocach od 900 do 3200 W (zarówno 12 jak i 24V). Naprawiamy także klimatyzacje postojowe - na przykład, w autach kempingowych czy specjalistycznych.

Zapraszamy do naszego serwisu klimatyzacji samochodowej w Warszawie. Szukasz firmy, która profesjonalnie zajmie się naprawą klimatyzacji w Twoim samochodzie? Przyjedź do warszawskiego serwisu klimatyzacji Skylark-Polska! Nasza siedziba znajduje się w Rembertowie, przy ulicy Madziarów 54 w Warszawie.

Zapraszamy także na sezonowy przegląd klimatyzacji. To czynność, na której nie warto oszczędzać! W odróżnieniu od wielu firm, które oferują usługi serwisu klimatyzacji tylko w sezonie, posiadamy wiedzę i wieloletnie doświadczenie w dziedzinie napraw takich układów w samochodach. My nie tylko “nabijamy” klimę. Warszawski serwis klimatyzacji Skylark Polska to przede wszystkim kompleksowe podejście do klimatyzacji w Twoim aucie.

Jeżeli chcesz cieszyć się doskonałą temperaturą w swoim aucie, powierz obsługę klimatyzacji profesjonalistom. Uchroni Cię to przed kosztownymi awariami czy uszkodzeniami układu. Serwis klimatyzacji samochodowej to kwestia, na której naprawdę nie warto na siłę oszczędzać. Ot, choćby dlatego, że zaoszczędzenie 100-300 złotych na regularnej obsłudze tego układu szybko się zemści - w postaci wysokiego rachunku za naprawę kompresora czy innych elementów.

Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem pod numerem telefonu:

22 673 50 80 22 673 50 80

Lub do osobistej wizyty w naszym serwisie klimatyzacji:

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium