Skylark-Polska | Adres: ul. Madziarów 54, 04-444 Warszawa | Tel: 22 673 50 8022 673 50 80 | E-mail: info@ogrzewania.pl
     
 

 

Wodne ogrzewanie postojowe działa na zasadzie podobnej do centralnego ogrzewania wytwarzając ciepło ze spalenia paliwa pobieranego ze zbiornika pojazdu.Zainstalowany w samochodzie agregat spalinowy Thermo Top podłączany jest do systemu chłodniczego pojazdu. W czasie postoju, przy wyłączonym silniku, system ogrzewa płyn układu chłodzenia do około +70º C. Następnie za pomocą własnej, wbudowanej pompy obiegowej rozprowadza ciepły płyn po silniku ogrzewając jego elementy i ułatwiając rozruch w zimie, zwiększając tym samym jego żywotność.

Ciepło z nagrzewnicy - po osiągnięciu temperatury płynu +30º C - przekazywane jest dalej, poprzez dmuchawę, do kabiny pojazdu. Wnętrze samochodu podgrzewane jest przy wykorzystaniu oryginalnej nagrzewnicy oraz kanałów rozprowadzenia powietrza. W efekcie otrzymujemy nagrzanie wnętrza oraz silnika pojazdu do normalnej temperatury pracy jeszcze przed jego uruchomieniem.

 

 

 

Ceny kompletnych zestawów (uzależnionych od modelu samochodu oraz sterowania) zaczynają się od:

 

Ceny PLN zawierają koszt montażu i 23% VAT

 Model Agregatu

Zegar

MultiControl

Pilot T99

Pilot T100

TC4/TCon2

Klasa mini, compact i średnia do 2l. pojemności silnika

Thermo Top Economy lub Evo 4

7500

7600

8400

8700

8900

Klasa średnia wyższa, 4x4, powyżej 2l. pojemności silnika

Thermo Top Comfort lub Evo 5

8600

8700

9500

9800

10000

Klasa premium , powyżej 3l. pojemności silnika

Thermo Top Comfort lub Evo 5 +

9100

7200

10000

10300

10500


Można również zamontować agregat o mniejszej mocy niż zakłada to tabela, lecz nie jest to sugerowane ze względu na to, iż słabsze urządzenie będzie musiało pracować dłużej, a tym samych nawiew samochodu zużyje więcej prądu przy nagrzewaniu wnętrza samochodu.   

Najprostszy wariant sterowania to zegar preselekcyjny. Klasyczny panel kontrolny umożliwia zaprogramowanie trzech czasów uruchomienia ogrzewania z wyprzedzeniem 24 godzin. Użytkownik ustawia czas aktywacji agregatu oraz długość czasu grzania. Zegar montowany jest wewnątrz auta na desce rozdzielczej, tunelu środkowym bądź podsufitce.

Nowoczesny timer MultiControl umożliwia wygodną i intuicyjną obsługę ogrzewania postojowego Webasto. MultiControl wyznacza nowe standardy w obszarze nowoczesnego designu oraz szybkiej i intuicyjnej obsługi. Możliwe jest zaprogramowanie trzech czasów załączenia ogrzewania w ciągu dnia, co oznacza więcej czasu na śniadanie przed wyjściem do pracy oraz popołudniowy relaks w drodze do domu!

Telestart T91 to najmniejszy na rynku pilot zdalnego sterowania o zasięgu do 1000 m. Proste sterowanie odbywa się za pomocą dwóch przycisków. Urządzenie wyposażone jest w funkcję potwierdzania włączania lub wyłączania niezależnego ogrzewania postojowego, ustawiania długości czasu grzania oraz trybu wentylacji.

 

Telestart T100 HTM działa wg nieco innej filozofii – ustawiamy planowany czas odjazdu, a urządzenie inteligentnie oblicza czas, w którym powinno zostać uruchomione ogrzewanie. Ponadto T100HTM daje nam możliwość ustawienia poziomu ogrzewania – w zależności od warunków atmosferycznych możemy wybierać opcje od rozmrażania okien do ogrzania wnętrza pojazdu do komfortowej temperatury. Dodatkowe ustawienia pozwalają sprawdzić temperaturę panującą wewnątrz samochodu. T100 HTM to sterowanie najczęściej wybierane przez klientów. Łączy w sobie zalety zegara preselekcyjnego i Telestartu T91. Animowane, czytelne ikony statusu i funkcji zapewniają łatwą obsługę pilota T100 HTM. Dodatkową zaletą pilota jest również innowacyjne wzornictwo oraz niewielkie rozmiary breloczka do kluczy.

 

Moduł Thermo Call 3 to najnowsza generacja sterowania działająca w oparciu o technologię GSM. Od teraz dzięki poleceniu wysłanemu z telefonu komórkowego wprost do modułu TC3, obsługa funkcji ogrzewania będzie możliwa wszędzie tam gdzie jest zasięg telefonii komórkowej. Sterowanie może odbywać się poprzez SMS, wybieranie tonowe oraz najbardziej zaawansowaną techniczne opcję czyli aplikację stworzoną specjalnie na smartfony z systemami: Android, iOS (iPhone) i Windows Phone.

 

 

 

 

 

Bezpieczeństwo dzięki dobrej widoczności

Dzięki ogrzewaniu postojowemu Webasto od samego początku jazdy zapewniona jest doskonała widoczność - i to bez konieczności usuwania lodu i szronu. Nie występuje także ryzyko ponownego zaparowania i zamarzania szyb od wewnątrz.

 

 

Ciepło już podczas wsiadania

Wewnątrz pojazdu od momentu uruchomienia panuje przyjemna temperatura. Zdrętwiałe palce, dreszcze w wyniku zimna, zimne stopy i siedzenia należą do przeszłości. Możecie także zrezygnować z usuwania szronu i wkładania grubych ubrań, które przeszkadzają w prowadzeniu pojazdu.

 

 

Bez konieczności skrobania szyb - po prostu wsiadasz i odjeżdżasz

Rano trzeba wyjść na zimno i usuwać szron z szyb - ta wizja należy już do przeszłości. Dzięki ogrzewaniu postojowemu Webasto, rozpoczynasz swój dzień zrelaksowany. Już z samego rana możesz cieszyć się przyjemnym ciepłem panującym wewnątrz Twojego samochodu.

 

 

Znaczna oszczędność czasu

Dzięki ogrzewaniu postojowemu oszczędzasz czas. Nie ma potrzeby usuwania lodu, oczyszczania zaszronionych szyb i rozgrzewania silnika. Ta ostatnia czynność jest poza tym niedozwolona z punktu widzenia rozporządzenia o ruchu drogowym.

 

 

Komfortowa obsługa

Ein Mann bedient komfortable seine Webasto Standheizung mit dem Handy - Thermo Call 3 machts möglich.

Możesz dowolnie wybrać sposób sterowania ogrzewaniem postojowym Webasto. Czy to uruchamianie za pomocą pilota, czy przez telefon komórkowy lub zegar - wszystko jest możliwe! Każdy ze sposobów zapewnia komfort obsługi!

 

 

Inteligentna funkcja wentylacji latem

Bei Hitze im Sommer die intelligente Standlüftungsfunktion nutzen

Ogrzewanie postojowe oferuje coś więcej, niż tylko ciepło zimą. Latem, ogrzewanie postojowe wdmuchuje do zaparkowanego samochodu powietrze z zewnątrz, a tym samym schładza jego wnętrze. Koniec z temperaturami jak w piekarniku i gorącym powietrzem!

 

 

Ulga dla silnika i portfela

Dygotanie z zimna, skrobanie szyb, nagrzewanie się wnętrza pojazdu na słońcu... Wszystkie te problemy znikają na zawsze. Webasto zapewni ci komfortową temperaturę zarówno w lecie, jak i w zimie. Luksus nie musi być kosztowny!

 

 

Niemal zerowe zużycie paliwa

Zużycie paliwa wzrasta tylko nieznacznie, ponieważ paliwo zaoszczędzone na skutek uruchamiania wstępnie rozgrzanego silnika kompensuje prawie całkowicie większe zużycie w fazie ogrzewania.

 Ile faktycznie kosztuje eksploatacja ogrzewania postojowego:

  • Ogrzewanie postojowe przy silniku benzynowym: około 93 groszy (przy cenie 5,50 PLN / litr i 20 minutowym okresie ogrzewania)
  • Ogrzewanie postojowe przy silniku wysokoprężnym: Około 57 groszy (przy cenie 5,25 / litr i 20 minutowym okresie ogrzewania)
 
Thermo Top Evo 4

Thermo Top Evo 4

Producent: Webasto
Cena: 3 360,00 zł (netto: 2 731,71 zł )
zobacz więcej
Thermo Top Evo 5

Thermo Top Evo 5

Producent: Webasto
Cena: 4 840,00 zł (netto: 3 934,96 zł )
zobacz więcej
Thermo Top Evo 5+

Thermo Top Evo 5+

Producent: Webasto
Cena: 5 150,00 zł (netto: 4 186,99 zł )
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium