Skylark-Polska | Adres: ul. Madziarów 54, 04-444 Warszawa | Tel: 22 673 50 8022 673 50 80 | E-mail: info@ogrzewania.pl

Nabijanie klimatyzacji Warszawa

Nabijanie klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa jest dziś standardem. Sprawnie działający system zapewnia wymianę powietrza wewnątrz pojazdu, jego ustaloną temperaturę oraz wilgotność, co wpływa na komfort podróżowania. Klimatyzacja zapewnia komfort cieplny, usuwa wilgoć z kabiny samochodu, zapobiega parowaniu szyb. Istotne jest prawidłowe działanie klimatyzacji, co warunkuje nie tylko wygodę podczas jazdy, ale także bezpieczeństwo. W celu utrzymania sprawnej klimatyzacji trzeba przede wszystkim regularnie z niej korzystać (co wpływa na stałe nasmarowanie sprężarki) oraz cyklicznie odwiedzać serwis. Bardzo ważna jest okresowa kontrola instalacji, a przede wszystkim wykonywanie takich czynności, jak sprawdzenie szczelności, ozonowanie czy nabijanie klimatyzacji. Firma Skylark Polska oferuje kompleksowy serwis klimatyzacji, w tym skuteczną jej konserwacje oraz nabijanie instalacji. Nasi specjaliści zapewniają najwyższy poziom usług, co wpływa na efektywność oraz bezpieczeństwo funkcjonowania instalacji.

Napełnianie klimatyzacji samochodowej - jak przebiega?

Napełnianie klimatyzacji samochodowe

Napełnianie klimatyzacji (nabijanie klimatyzacji), to proces, w którym instalacja opróżniana jest z czynnika chłodniczego poprzez odsysającą go maszynę serwisującą. W trakcie tego działania w systemie wytwarzana jest próżnia, a sam układ zostaje osuszony. Następnie czynnik i układ jest oczyszczony z wilgoci. Po wykonaniu tych działań klimatyzacja napełniana jest z powrotem czynnikiem chłodniczym. Do czynnika dodawany jest specjalny olej, który zapewnia smarowanie kompresora. Olej musi być dobrany do danej instalacji. Profesjonalny technik zapewni optymalne rozwiązania. Podczas tych procesów wykonuje się także pomiar efektywności chłodzenia oraz kontrolę systemu (sprężarka, skraplacz, wentylator, zaworki). Nabijanie klimatyzacji trwa około jednej godziny (średnio od 30 do 50 minut). Każdego roku z układu klimatyzacji ubywa od dziesięciu do piętnastu procent czynnika roboczego, co jest zupełnie naturalne. Jeżeli z instalacji ulatnia się zbyt dużo czynnika, świadczyć może to o nieszczelności klimatyzacji (wstępnej weryfikacji można dokonać w procesie osuszania i wytwarzania próżni - nieutrzymywanie się próżni przez określony czas świadczy o nieszczelności systemu). Regularne serwisowanie pozwoli na eliminację zagrożeń wynikających z nieszczelności klimatyzacji.

Wymiana czynnika chłodniczego, oleju i filtra powietrza

Klimatyzacja samochodowa

Wydajne działanie klimatyzacji wymaga czynnika chłodzącego i jego regularnej wymiany. To dzięki czynnikowi możliwe jest osiąganie wymaganych niskich temperatur. Czynnik chłodniczy zużywa się oraz ulatnia, dlatego też ważna jest jego wymiana i uzupełnianie. Razem z czynnikiem chłodzącym wymieniać należy także olej do smarowania kompresora oraz filtry powietrza klimatyzacji. Wymiana oleju zapewnia płynne działanie sprężarki i chroni ją przez zatarciem. Filtry natomiast oczyszczają powietrze, zabezpieczają i zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów i grzybów, co ma wpływ nie tylko na samopoczucie, ale także na zdrowie. Wykonywany cyklicznie serwis klimatyzacji to konieczność.

Jaki czynnik chłodzący wybrać?

Podczas napełniania klimatyzacji stosowany jest specjalny czynnik chłodzący, którego wybór nie jest bez znaczenia. Zwykle stosuje się kilka czynników chłodniczych. Podstawowe czynniki chłodzące w klimatyzacjach samochodowych, to czynnik R134a, który zastępowany jest przez czynnik R1234yf (HFO1234yf). Na rynku dostępny jest także nowy preparat - R744 (dwutlenek węgla). Ten czynnik chłodzący ma być bardziej ekologiczny i wydajny. Zmiany w wykorzystywanych czynnikach zwykle związane są z dyrektywami Unii Europejskiej dotyczącymi zmian klimatycznych. Warto jednak zaznaczyć, że dobór czynnika chłodzącego do klimatyzacji w aucie warto powierzyć specjalistom. Nasi specjaliści dobiorą najlepszą opcję czynnika do danej klimatyzacji, co zagwarantuje jej sprawne i wydajne działanie.

Jak często należy dokonywać przeglądu klimatyzacji w samochodzie?

Klimatyzacja samochodowa w Ferrari

Efektywne działanie klimatyzacji wymaga regularnego serwisowania. Wskazówką dotyczącą częstotliwości może być instrukcja do zainstalowanego systemu klimatyzacji umieszczona przez producenta instalacji. Warto jednak wiedzież, że wizyta w serwisie powinna odbywać się nie rzadziej niż raz w roku. Najlepszym okresem jest wiosna, kiedy zaczyna robić się ciepło i klimatyzacja będzie używana coraz częściej. Klimatyzacja używana jest przecież zwłaszcza wiosną i latem, dlatego też warto zadbać o jego odpowiedni poziom czynnika klimatyzacji przed sezonem.

Serwisowanie klimatyzacji uzależnione jest także od innych czynników. Czas wizyty może być zależny od rodzaju klimatyzatora oraz intensywności eksploatacji. Bardzo ważne jest, żeby wszystkie zabiegi wykonywane były przez doświadczonych techników, którzy nie tylko zadbają od należycie przeprowadzonną konserwację, ale także wyznaczą odpowiednie terminy kolejnych wizyt. Nasi specjaliści to wykwalifikowany personel, który zapewni idealną ochronę klimatyzacji.

Zapraszamy do naszego warszawskiego serwisu na napełnianie klimatyzacji w aucie

Zapewnienie systemowi klimatyzacji profesjonalnej konserwacji i opieki najlepszych techników gwarantuje jej wydajność oraz bezpieczeństwo. Fachowy serwis klimatyzacji samochodowej zapewnia Skylark-Polska. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu klimatyzacji. Nasz personel to wykwalifikowani technicy, którzy doskonale znają każdy rodzaj instalacji klimatyzacyjnej, dzięki czemu są wstanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane zadania. W ramach konserwacji przeprowadzamy skuteczne nabijanie klimatyzacji samochodowej. Serwis klimatyzacji Skylark-Polska to także przeglądy oraz naprawy klimatyzacji samochodowej. Poza wykwalifikowanym personelem posiadamy nowoczesny sprzęt i narzędzia do realizacji większości zadań. Nasi klienci mogą skorzystać z następujących opcji:

  • Przeglądy okresowe klimatyzacji,
  • Wymiana czynnika chłodniczego i oleju,
  • Odgrzybianie i dezynfekcja,
  • Wymiany filtrów powietrza,
  • Testy szczelności na podciśnieniu oraz azocie i barwniku UV,
  • Wymiany chłodnic klimatyzacji,
  • Naprawa lub wymiana przewodów klimatyzacji,
  • Naprawa sprężarek,
  • Płukanie układów po zatarciu sprężarki.

Nasz serwis zlokalizowany jest w mieście Warszawa. Zapraszamy do korzystania z naszej profesjonalnej oferty. Najwyższa jakość usług dostępna jest w atrakcyjnej i przystępnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem pod numerem telefonu:

22 673 50 80 22 673 50 80

Lub do osobistej wizyty w naszym serwisie klimatyzacji:

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium