Skylark-Polska | Adres: ul. Madziarów 54, 04-444 Warszawa | Tel: 22 673 50 8022 673 50 80 | E-mail: info@ogrzewania.pl

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej w Warszawie

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa to jeden z przydatniejszych systemów, dzięki któremu możemy cieszyć się przyjemną temperaturą wewnątrz auta, nawet przy dużych upałach. Pomaga ona nie tylko schłodzić wnętrze, ale także wspiera usuwanie pary, poprawiając przejrzystość szyb i bezpieczeństwo całego pojazdu. Na jakiej zasadzie działa więc klima? Cały układ zbudowany jest ze sprężarki, parownika i skraplacza. Krążący w obiegu zamkniętym czynnik chłodzący, pompowany jest do sprężarki. Następnie trafia do zasobnika, gdzie dochodzi do jego oczyszczenia oraz odwilgocenia. Kolejnym przystankiem na jego drodze jest skraplacz, w którym gaz zamieniany jest w ciecz. Stąd bezpośrednio wędruje do parownika, gdzie dochodzi do optymalnego obniżenia temperatury w procesie rozprężenia. Zimne powietrze jest również przepuszczane przez filtry powietrza, dzięki czemu trafia do kabiny samochodu w powołanych parametrach czystości. W całym procesie biorą również udział wentylatory, które utrzymują odpowiednią temperaturę.

Regularne czyszczenie klimatyzacji w samochodzie - dlaczego warto?

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej jest jednym z naszych obowiązków, o którym nie należy zapominać. Jest to niezwykle istotne z uwagi na dużą wilgoć pojawiającą się w kanałach wentylacyjnych, która stanowi idealne środowisko dla rozwoju bakterii i grzybów. Patogeny te mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia, dlatego zaleca się regularne czyszczenie klimatyzacji w samochodzie. Aby zapewnić sobie i innym pasażerom komfort i bezpieczeństwo, o klimatyzację szczególnie należy zadbać wiosną - po okresie zimowym oraz w momencie, gdy wydziela ona nieprzyjemne zapachy, które przywodzą na myśl pleśń.

Wpływ brudnej i zagrzybionej klimatyzacji na zdrowie

Klimatyzacja samochodowa sama w sobie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy jest zbyt rzadko czyszczona. Najdotkliwsze objawy odczuwalne będą przede wszystkim u alergików oraz osób cierpiących na astmę. Niekonserwowana klima jest jednak zagrożeniem dla nas wszystkich. Brudna i zagrzybiona klimatyzacja sprzyja rozwojowi bakterii odpowiadającej za chorobę zwaną legionellozą. Charakteryzuje się ona objawami przypominającymi grypę, takimi jak bóle głowy i mięśni, gorączka oraz suchy kaszel. Często kończy się również zapaleniem płuc lub dolnych i górnych dróg oddechowych. Bakterie te chętnie rozwijają się w wilgotnych miejscach, takich jak klimatyzacja, skąd są rozpylane i wdychane bezpośrednio przez człowieka. Zagrzybiona klimatyzacja może również skutkować grzybicami, reakcjami alergicznymi, podrażnieniami oczu oraz zapaleniami skóry. Warto więc w porę zadbać o jej czystość i nie narażać swojego cennego zdrowia.

Wydajność nieczyszczonej klimatyzacji

Regularne czyszczenie klimatyzacji w samochodzie ma również olbrzymi wpływ na jej trwałość oraz wydajność. Rozwój drobnoustrojów, wywołujących procesy gnilne (zwłaszcza w obrębie parownika), ma negatywny wpływ na jej działanie. Brudna klimatyzacja jest znacznie bardziej podatna na różnego rodzaju usterki oraz poważniejsze awarie, które bywają bardzo kosztowne. Dobrym rozwiązaniem jest więc regularne jej serwisowanie.

czyszczenie klimatyzacji jak często

Jak często należy czyścić klimatyzację w aucie?

Czyszczenie klimatyzacji w aucie jest zalecane minimum raz na rok - zwłaszcza w okresie wiosennym. Jest to dobra pora, ponieważ po wilgotnej jesieni oraz zimie, mogą namnażać się szkodliwe drobnoustroje. Dodatkowo klimatyzacja samochodowa wymaga natychmiastowego czyszczenia w momencie pojawienia się przykrego zapachu, przywodzącego na myśl pleśń.

Na czym polega czyszczenie klimatyzacji samochodowej?

Serwis klimatyzacji może zaoferować trzy główne sposoby oczyszczania. Jednak bez względu na rodzaj wybranej metody, należy koniecznie pamiętać o wymianie filtra kabinowego, który może być rezerwuarem bakterii i grzybów.

Pierwszym rozwiązaniem jest metoda ultradźwiękowa, której podstawą jest zastosowanie profesjonalnego rozpylacza, wpuszczającego do kanałów wentylacyjnych specjalną substancję czynną. Dezynfekcja przebiega wskutek krążenia środka chemicznego w układzie zamkniętym. Odgrzybianie klimatyzacji można również przeprowadzić metodą ozonowania. Zaletą tego sposobu jest brak konieczności korzystania z środków chemicznych oraz późniejszego ich zapachu.

Za pomocą promieniowania UV oraz wysokiego napięcia, profesjonalne urządzenie tworzy ozon, który dostając się do kanałów wentylacyjnych, niszczy wszystkie bakterie. Ozon po kilku sekundach rozpada się do cząsteczek tlenu. Jest więc - w przeciwieństwie do różnego rodzaju substancji chemicznych, mało szkodliwy i toksyczny.

Ostatnią metodą jest wykorzystanie specjalistycznej pianki dezynfekującej, którą za pomocą elastycznej rurki wprowadza się do kanałów wentylacyjnych. Metoda ta jest najbardziej ekonomiczna, jednak najmniej skuteczna. Pianka wymaga bowiem dokładnego rozprowadzenia, a utrudniona widoczność oraz zbyt krótkie rurki często utrudniają to zadanie. Niedokładne rozprowadzenie preparatu, powoduje że w układzie pozostają patogeny, więc nieprzyjemny zapach powraca w bardzo krótkim czasie.

Zajmujemy się dezynfekcją, odgrzybianiem oraz ozonowaniem klimatyzacji samochodowej

Nasza firma Skylark Polska oferuje kompleksowe czyszczenie klimatyzacji samochodowej w atrakcyjnej, przystępnej cenie na terenie Warszawy. Usługa obejmuje dezynfekcję, odgrzybianie oraz ozonowanie kanałów wentylacyjnych. Dzięki temu skutecznie pozbywamy się wszystkich szkodliwych drobnoustrojów oraz grzybów, które mogą negatywnie oddziaływać na komfort oraz zdrowie pasażerów. Decydując się na skorzystanie z naszych profesjonalnych usług, możesz mieć pewność, że twoja klimatyzacja znalazła się w odpowiednich rękach.

Nowoczesny sprzęt i wykwalifikowana kadra

Przeprowadzając czyszczenie klimatyzacji w Skylark Polska, otrzymujesz gwarancję profesjonalnych usług z wykorzystaniem nowoczesnego, wydajnego sprzętu. Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze, czyszczenie klimatyzacji odbywa się szybko, sprawnie oraz wydajnie. Zapewniamy odgrzybianie i dezynfekcję skutecznymi, innowacyjnymi środkami, które zostały przez nas dokładnie przetestowane w codziennej praktyce. Powierzenie czyszczenia klimatyzacji specjalistom, którym można zaufać oraz którzy cenią twój czas, jest bardzo istotne z punktu widzenia własnego zdrowia oraz bezpieczeństwa. Nasze usługi przebiegają w sposób w pełni kompleksowy, nie dając szans żadnym patogenom.

Odgrzybianie, dezynfekcja oraz ozonowanie

Jeśli twoja klimatyzacja dawno nie była poddawana gruntownemu oczyszczaniu, koniecznie odwiedź serwis Skylark Polska w Warszawie. Aby czyszczenie klimatyzacji w aucie było w pełni wydajne, oferujemy trzy podstawowe czynności, które powinno ono obejmować – odgrzybianie, dezynfekcję oraz ozonowanie. Są to sprawdzone metody na dokładne usunięcie patogenów, w przeciwieństwie do samodzielnego wykorzystania pianek do czyszczenia klimatyzacji samochodowej.

Wielu zadowolonych klientów

Wizytówką firmy Skylark Polska w Warszawie są nasi zadowoleni klienci, którzy nie tylko chętnie do nas wracają, ale również polecają nasze usługi innym. Pełna satysfakcja z naszej oferty jest dla nas motorem napędowym do rozwoju oraz dalszych działań. Przemawia przez nas pełen profesjonalizm, więc z pewnością cię nie zawiedziemy.

Przystępna cena

Naszym podstawowym założeniem jest oszczędzanie czasu oraz pieniędzy klienta, dlatego oferujemy dobrze zorganizowane, sprawne usługi, które nie zajmą ci zbyt wielu cennych minut. Jesteśmy doświadczonymi profesjonalistami, którzy są w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem. Dbamy nie tylko o jakość usług, ale również o atrakcyjne ceny, dzięki czemu dezynfekcja klimatyzacji w samochodzie nie musi kosztować cię zbyt wiele.

Zapraszamy do naszego warszawskiego serwisu na czyszczenie klimatyzacji samochodowej

Jeśli twoja klimatyzacja już od dawna nie była poddawana dokładnemu oczyszczaniu, koniecznie odwiedź serwis Skylark Polska w Warszawie. Dbamy o wysoką jakość usług oraz atrakcyjne ceny. Zapraszamy do osobistej wizyty na ulicy Madziarów 54 w Warszawie lub kontaktu z naszym serwisem pod numerem telefonu: 22 673 50 80. Chętnie ustalimy z tobą dogodny termin serwisowania.

Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem pod numerem telefonu:

22 673 50 80 22 673 50 80

Lub do osobistej wizyty w naszym serwisie klimatyzacji:

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium