Skylark-Polska | Adres: ul. Madziarów 54, 04-444 Warszawa | Tel: 22 673 50 8022 673 50 80 | E-mail: info@ogrzewania.pl

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej - Warszawa

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa to wynalazek, który znacznie uprzyjemnia życie wielu osób. Niesie ona ze sobą orzeźwiające ochłodzenie w upalne i duszne dni oraz wspiera nas w walce z uciążliwym parowaniem szyb. Dzięki temu wpływa nie tylko na komfort jazdy i nasze samopoczucie, ale również na bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Aby jednak system chłodniczy mógł działać sprawnie oraz nie szkodzić naszemu zdrowiu, musimy regularnie dbać o ozonowanie klimatyzacji.

Korzystanie z zanieczyszczonej klimatyzacji samochodowej szkodzi zdrowiu

Zrozumienie, jak niebezpieczna dla naszego zdrowia jest zanieczyszczona klimatyzacja samochodowa, jest kluczem do podjęcia decyzji o jej regularnym ozonowaniu. Cały układ klimatyzacji zbudowany jest ze sprężarki, parownika oraz skraplacza, pomiędzy którymi krąży czynnik chłodzący, przyjmujący postać cieczy. Wilgotne warunki są natomiast idealnym środowiskiem do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów, grzybów i pleśni, które mogą wywoływać objawy chorobowe. Brudna klimatyzacja jest szkodliwa szczególnie dla alergików oraz osób cierpiących na astmę oskrzelową, jednak nawet zdrowa osoba może odczuć jej negatywne skutki. Regularne ozonowanie klimatyzacji w samochodzie to jedna z najskuteczniejszych metod, pozwalających pozbyć się niechcianych patogenów. Jakie objawy mogą towarzyszyć zanieczyszczonej klimie?

Reakcje alergiczne

Grzyby oraz drobnoustroje rozwijające się w systemie klimatyzacyjnym, mogą wywoływać wiele chorób oraz reakcji alergicznych. Nieregularne ozonowanie klimatyzacji w aucie może być również przyczyną astmy oskrzelowej o podłożu alergicznym. U osób chorych, kontakt z zanieczyszczeniami dodatkowo nasila oraz pogłębia przykre objawy ze strony układu oddechowego. Reakcje alergiczne bardzo często charakteryzują się w tym przypadku uciążliwym kaszlem, świszczącym oddechem oraz nagłymi napadami duszności. Zanieczyszczona klimatyzacja jest więc źródłem wielu nieprzyjemnych oraz niebezpiecznych dolegliwości, których wolelibyśmy uniknąć.

Łzawienie, podrażnienie i zaczerwienienie oczu

Ozonowanie klimatyzacji w samochodzie jest również zbawienne dla delikatnego narządu wzroku. Dzieje się tak dlatego, że zanieczyszczona przez grzyby i drobnoustroje klimatyzacja rozpyla cząsteczki patogenów do wnętrza kabiny auta, które nie tylko są przez nas wdychane, ale również mają bezpośredni kontakt z oczami oraz błonami śluzowymi. Objawami bardzo często jest podrażnienie oraz łzawienie oczu. W niektórych przypadkach dochodzi również do ich zaczerwienienia, a nawet pieczenia. Warto sobie zdawać więc sprawę, że zmęczone oczy nie zawsze są skutkiem długotrwałego prowadzenia pojazdu, ale mogą wynikać właśnie z nieregularnego czyszczenia klimatyzacji samochodowej.

Ból gardła

Ból gardła jest symptomem, który często łączony jest bezpośrednio z przeziębieniem lub grypą. Tymczasem niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że przyczyną może być brudna, zaniedbana klimatyzacja. Nie zapominajmy, że jest to system, który przyjmuje ciepło oraz skrapla wodę. Z racji na takie warunki o rozwój szkodliwych mikrobów nie jest więc trudno.

Podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej i nosa

Klimatyzacja samochodowa jest niezwykle przydatnym systemem, który poprawia komfort podróżowania. Ma ona jednak jeszcze jeden poważny mankament. - nieczyszczona, może w znacznym stopniu podrażniać błony śluzowe nosa oraz jamy ustnej. Wywołuje więc często przykry i uciążliwy katar alergiczny oraz ból gardła. Dlatego warto w porę zadbać o ozonowanie klimatyzacji, które niszczy niechciane bakterie i grzyby oraz ich toksyny.

Jak często powinno się ozonować klimatyzację w samochodzie?

Aby nie dopuścić do namnażania się szkodliwych patogenów, wywołujących powyższe objawy, warto zadbać o regularne ozonowanie klimatyzacji samochodowej. Co daje ozonowanie klimatyzacji? Jest to jedna z najskuteczniejszych oraz najbardziej wydajnych metod, pozwalająca na pozbycie się szkodliwych bakterii i wirusów. Specjaliści Skylark Polska zalecają, aby czynność tą powtarzać minimum co 12 miesięcy. Szczególnie serwis klimatyzacji warto wykonać w okresie wiosennym, po wilgotnej jesieni oraz zimie, stwarzających optymalne warunki do rozwoju mikrobów lub latem przed nadejściem silnej fali upałów. Ozonowanie klimatyzacji w aucie należy przeprowadzić też niezwłocznie, jeśli wewnątrz kabiny pojazdu poczujemy nieprzyjemny zapach, kojarzący się pleśnią.

Jak przebiega ozonowanie klimatyzacji w aucie?

Oczyszczanie klimatyzacji samochodowej można przeprowadzić za pomocą jednej z najefektywniejszych metod, jaką jest ozonowanie. Czym właściwie jest ozon i dlaczego stosuje się go do dezynfekcji parownika i przewodów wentylacyjnych? Otóż jest to gaz o silnych właściwościach utleniających, które powodują destrukcję pleśni, bakterii i grzybów. Dlatego też za pomocą ozonu można bardzo skuteczne oczyścić klimatyzację, przewody wentylacyjne oraz całe wnętrze samochodu. Aby przeprowadzić ozonowanie klimatyzacji w aucie, potrzebny jest nam profesjonalny generator ozonu. Zaletą tych urządzeń jest absolutny brak konieczności wykorzystywania jakichkolwiek środków chemicznych. Maszyna tworzy ozon przy pomocy promieni UV oraz wysokiego napięcia. Powstały gaz wprowadzany jest do kanałów wentylacyjnych, gdzie zabija wszystkie bakterie oraz grzyby. Po kilku sekundach ozon rozpada się do postaci pierwotnej, czyli cząsteczek tlenu - dzięki temu w samochodzie nie pozostaje żaden przykry, chemiczny zapach, który dla wielu osób mógłby być uciążliwy.

Profesjonalne ozonowanie klimatyzacji samochodowej

Jeśli chcesz przeprowadzić profesjonalne ozonowanie klimatyzacji w samochodzie, zapraszamy do naszego serwisu Skylark Polska, który mieści się w Warszawie. Dysponujemy nie tylko profesjonalnym sprzętem, ale również załogą, która posiada olbrzymią wiedzę z zakresu oczyszczania systemów wentylacyjnych, podpartą codziennym doświadczeniem praktycznym. Dzięki temu nie ma dla nas rzeczy niemożliwych i sprostamy nawet najbardziej skomplikowanym przypadkom.

Skuteczna likwidacja wszystkich bakterii i grzybów

Ozonowanie klimatyzacji w aucie to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania bakterii i grzybów z kanałów wentylacyjnych. Dzięki właściwościom utleniającym, ozon sprosta nawet najoporniejszym patogenom. Wprowadzenie gazu w układ zamknięty przewodów wentylacyjnych skutecznie likwiduje wszystkie mikroby. Zaletą czyszczenia klimatyzacji metodą ozonowania jest brak przykrej, chemicznej woni, która często może unosić się w kabinie pojazdu przez długi czas po czyszczeniu klimatyzacji innymi metodami.

Szybka i sprawna obsługa

Skylark Polska w Warszawie gwarantuje profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. Zdajemy sobie sprawę, że każdy z naszych klientów szanuje swój czas, dlatego dokładamy szczególnych starań, aby nasze usługi przebiegały szybko i sprawnie. Nie tracimy przy tym swojej skrupulatności oraz dokładności, aby ozonowanie klimatyzacji w samochodzie przynosiło oczekiwane rezultaty. Zależy nam na możliwie najwyższej jakości świadczonych usług.

Konkurencyjne ceny

Skylark Polska zdaje sobie sprawę z faktu, że profilaktyczne oczyszczanie klimatyzacji nie powinno być zbyt kosztowne. Oferujemy więc konkurencyjne oraz przystępne ceny, które nie nadszarpną twojego budżetu. Mamy nadzieję, że zachęcą one wszystkich do regularnych wizyt w naszym serwisie oraz dbałości o swoje zdrowie i komfort podróżowania. Chętnie powracający, zadowoleni klienci, to nasza główna wizytówka.

Zapraszamy do naszego warszawskiego serwisu na ozonowanie klimatyzacji w samochodzie

Ozonowanie klimatyzacji to doskonały sposób na pozbycie się drobnoustrojów, grzybów i ich toksyn. Dlatego też zapraszamy do skorzystania z profesjonalnych usług serwisu Skylark Polska. Nasze działania dadzą ci pewność, że twoja klimatyzacja jest całkowicie bezpieczna oraz czysta. Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 22 673 50 80, w celu ustalenia terminu wizyty oraz rozwiania wszelkich pojawiających się wątpliwości. Skylark Polska mieści się w Warszawie przy ulicy Madziarów 54. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem pod numerem telefonu:

22 673 50 80 22 673 50 80

Lub do osobistej wizyty w naszym serwisie klimatyzacji:

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium