Skylark-Polska | Adres: ul. Madziarów 54, 04-444 Warszawa | Tel: 22 673 50 8022 673 50 80 | E-mail: info@ogrzewania.pl

Odgrzybianianie klimatyzacji samochodowej Warszawa

Odgrzybianianie klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa to system, bez którego nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie już życia. Ma ona na celu utrzymanie optymalnej temperatury powietrza, ale również zapobiega parowaniu szyb, które stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Przyjemna temperatura wewnątrz kabiny pojazdu, gdy na dworze panuje upał, to dla wielu z nas nieodłączny element codziennego funkcjonowania. Aby jednak klimatyzacja przynosiła więcej korzyści niż szkody, musimy dbać o jej regularną konserwację. Nieoczyszczona klimatyzacja samochodowa może bowiem bardzo negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie.

Dlaczego w klimatyzacji samochodowej rozwijają się grzyby?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego konieczne jest regularne odgrzybianie klimatyzacji w aucie, należy uzmysłowić sobie na jakiej zasadzie działa ten system chłodniczy. Klimatyzacja samochodowa składa się ze sprężarki, parownika oraz skraplacza. Między układami krąży natomiast czynnik chłodzący, który jest pompowany do sprężarki. Dalej dochodzi do zasobnika, gdzie przebiega jego oczyszczenie oraz odwilgocenie. W kolejnym kroku czynnik chłodzący wędruje do skraplacza, gdzie jest zamieniany w ciecz. Następnie poprzez parownik, dochodzi do optymalnego obniżenia temperatury w procesie rozprężenia. Jak widzimy, cały mechanizm zachodzi przy dużej wilgotności parownika, która stanowi idealne warunki rozwoju dla drobnoustrojów oraz grzybów. Regularna dezynfekcja klimatyzacji jest więc naszym obowiązkiem, który korzystnie wpływa na zdrowie nasze oraz naszych pasażerów.

Wpływ zagrzybionej klimatyzacji na zdrowie

Chłodzenie klimatyzacją

Nieregularne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej może wywołać poważne problemy zdrowotne. Długotrwałe przebywanie w takim aucie skutkuje wdychaniem rozpylanych przez klimatyzację drobnoustrojów oraz grzybów. Zagrzybiona klimatyzacja jest szczególnie niebezpieczna dla osób cierpiących na astmę oraz różnego rodzaju alergie, jednak nawet zdrowa osoba po pewnym czasie odczuje jej negatywne skutki. Dodatkowo dochodzi również do rozwoju niechcianych bakterii, które mogą wywoływać u nas objawy grypopodobne. Jakie odpowiedzi organizmu może jeszcze powodować zagrzybiona klimatyzacja?

Przyczynianie się do rozwoju infekcji

Brudna klimatyzacja niesie ze sobą ryzyko rozwoju wielu infekcji. Szczególnie narażone są tutaj górne i dolne drogi oddechowe, które są wyjątkowo wrażliwe na szkodliwe działanie mikroorganizmów bytujących w nieoczyszczonej klimatyzacji. Bardzo niebezpieczne w tym wypadku są grzyby oraz pleśnie. Jedną z najgroźniejszych chorób, wywoływanych nieregularnym serwisem dróg wentylacyjnych w samochodzie, może być grzybicze zapalenie płuc. Dla organizmu człowieka szczególnie toksyczne są produkty przemiany grzybów i pleśni, czyli tak zwane mykotoksyny. Mogą one odpowiadać również za objawy często utożsamiane z grypą, takie jak bóle głowy i mięśni, gorączka oraz suchy kaszel. Często choroba kończy się także znacznie poważniejszym zapaleniem płuc.

Wzmaganie reakcji alergicznych

Zakażenia różnymi rodzajami grzybów i pleśni mogą powodować nie tylko wiele chorób, ale również reakcji alergicznych. Nieregularne odgrzybianie klimatyzacji w aucie może wywoływać także astmę oskrzelową o charakterze alergicznym. W wielu przypadkach choroba ta po kontakcie z alergenami nasila objawy u osób cierpiących na nadmierną odpowiedź układu odpornościowego. Symptomami jest tutaj uciążliwy kaszel, świszczący oddech oraz niebezpieczne napady duszności. Nie pozostawia więc wątpliwości, że brudna klimatyzacja jest bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia i poczucia komfortu.

Podrażnienie śluzówki i oczu

Klimatyzacja samochodowa jest bardzo praktycznym wynalazkiem technicznym, jednak trzeba dbać o regularne jej oczyszczanie. Brudna klimatyzacja często podrażnia śluzówki oraz bardzo delikatny narząd wzroku. Może to skutkować uczuciem suchości, a także pieczeniem i zaczerwienieniem oczu. Podrażnienie błon śluzowych obejmuje natomiast szczególnie okolice nosa oraz gardła. Co jest przyczyną tego negatywnego wpływu? Tak jak to było w poprzednich przypadkach, przykre objawy wywoływane są tutaj również przez bakterie i grzyby, wydobywające się z nieprawidłowo konserwowanej klimatyzacji, która stwarza idealne warunki dla ich rozwoju.

Nieprzyjemny zapach

Pojawienie się nieprzyjemnego zapachu, przywołującego na myśl pleśń, jest sygnałem, który powinien zmusić nas do natychmiastowej wizyty w serwisie klimatyzacji. Woń ta spowodowana jest pojawieniem się na parowniku niechcianych drobnoustrojów oraz grzybów i ich toksyn. Odgrzybianie klimatyzacji jest tu warunkiem koniecznym, aby móc z niej dalej korzystać bez uszczerbku na zdrowiu.

Jak często należy odgrzybiać klimatyzację w samochodzie?

Klimatyzacja samochodowa

Specjaliści zalecają odgrzybianie klimatyzacji samochodowej minimum raz na dwanaście miesięcy. Najoptymalniejszym okresem na serwis jest zawsze pora wiosenna, ponieważ po wilgotnej jesieni oraz zimie nie tylko częściej wracamy do korzystania z klimatyzacji, ale również mogło dojść do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów oraz grzybów. Dodatkowym sygnałem, który sugeruje nam szybkie oczyszczanie klimatyzacji, jest również wspomniane już pojawienie się nieprzyjemnego zapachu, kojarzącego się z pleśnią.

Na czym polega odgrzybianie klimatyzacji w aucie?

Odgrzybianie klimatyzacji może się odbywać z wykorzystaniem czterech metod. Prawidłowa dezynfekcja wymaga również wymiany filtra kabiny, który jest często źródłem niechcianych patogenów. Pierwszym ze sposobów jest metoda ultradźwiękowa, która wykorzystuje profesjonalne urządzenie zwane rozpylaczem, za pomocą którego wpuszcza się do kanałów wentylacyjnych specjalistyczną substancję czynną. Środek ten krąży w układzie zamkniętym klimatyzacji, powodując jego dokładną dezynfekcję. Bardzo polecaną metodą na dezynfekcję klimatyzacji samochodowej jest również ozonowanie. Zdecydowaną zaletą tego sposobu jest brak konieczności wykorzystywania środków chemicznych, które przez pewien czas mogą pozostawiać specyficzny zapach wewnątrz samochodu. Odgrzybianie kanalizacji w tym wypadku polega na wytworzeniu ozonu, który krążąc wewnątrz kanałów wentylacyjnych, niszczy wszystkie drobnoustroje oraz grzyby. Po kilku sekundach ozon rozpada się do nietoksycznych cząsteczek tlenu. Trzecią metodą dezynfekcji klimatyzacji jest użycie profesjonalnej pianki dezynfekującej, jednak jest to metoda najmniej skuteczna oraz niedokładna. Pianka wymaga bowiem dokładnego rozprowadzenia, co jest utrudnione przez słabą widoczność oraz zbyt krótkie przewody rozprowadzające. Ostatnia, czwarta metoda jest najbardziej skuteczna i polega na bezpośrednim myciu parownika specjalnym preparatem. Odpowiednio przeprowadzona operacja pozwala na pozbycie się patogenów i zabezpieczenie parownika na jakiś czas przed tworzeniem się ponownie szkodliwej flory.

Odgrzybiamy klimatyzację samochodową w profesjonalny sposób

Jeśli chcesz zatroszczyć się o stan swojej klimatyzacji, zapraszamy cię do siedziby Skylark Polska, która mieści się w Warszawie. Dzięki praktyce podpartej bogatym doświadczeniem, wykonujemy odgrzybianie klimatyzacji w aucie bardzo sumiennie oraz profesjonalnie. Nie ma dla nas wyzwań, którym nie jesteśmy w stanie sprostać.

Skuteczne środki oraz nowoczesne urządzenia

Skylark Polska to firma, która zapewnia najwyższą jakość usług, poprzez wykorzystanie innowacyjnych, skutecznych środków oraz nowoczesnego sprzętu. Dajemy gwarancję, że przeprowadzona przez nas dezynfekcja klimatyzacji samochodowej jest bardzo wydajna i skuteczna. Przekonało się już o tym wielu zadowolonych klientów.

Atrakcyjna cena i sprawne wykonanie prac

W trosce o dobro naszych klientów, zapewniamy nie tylko szybkie wykonanie usługi, ale również jakość i konkurencyjne, przystępne ceny. Zdajemy sobie sprawę, że regularne czyszczenie klimatyzacji to nasz obowiązek, dlatego nie naliczamy sobie za to zbyt wygórowanych opłat. Firma Skylark Polska dba więc z pełną dokładnością o twój cenny czas oraz pieniądze.

Zapraszamy do naszego warszawskiego serwisu na odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie

Jeśli chcesz przeprowadzić profesjonalne oczyszczanie klimatyzacji, zapraszamy do osobistej wizyty w naszym serwisie klimatyzacji na ulicy Madziarów 54 w Warszawie. W razie jakichkolwiek pytań lub chęci umówienia się na serwis, służymy pomocą pod numerem telefonu 22 673 50 80.

Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem pod numerem telefonu:

22 673 50 80 22 673 50 80

Lub do osobistej wizyty w naszym serwisie klimatyzacji:

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium