Skylark-Polska | Adres: ul. Madziarów 54, 04-444 Warszawa | Tel: 22 673 50 8022 673 50 80 | E-mail: info@ogrzewania.pl

Webasto - co to jest, jak działa, do czego służy?

Webasto - co to jest, jak działa, do czego służy?

Zima nie jest łaskawa dla kierowców, zarówno warunki atmosferyczne jak i poranny rytuał przygotowywania auta do drogi potrafią napsuć krwi każdemu.

Mamy jednak uniwersalne rozwiązanie które jest w stanie zlikwidować takie problemy jak:

1. Zamarznięta przednia szyba - której skrobanie jest pracochłonne oraz rysuje wierzchnią warstwę szyby

2. Rozruch i praca zimnego silnika, gdy parametry pracy są dalekie od optymalnych, odbijają się na trwałości silników i kompenentów np. tj. rozrusznik.

3. Zimne, nieprzyjemne wnętrze, które zanim się nagrzeje mija kilkanaście minut


Jak działa Webasto - wodne ogrzewanie postojowe?

Wodne ogrzewanie postojowe służy do tego aby możliwie szybko nagrzać wnętrze oraz silnik do optymalnej temperatury (20-25°C dla wnętrza pojazdu i ok 60°C dla silnika). Spala przy tym paliwo pobrane ze zbiornika, przekazuje uzyskane ciepło do płynu chłodniczego pojazdu i rozprowadza je po silniku oraz wnętrzu pojazdu poprzez fabryczną nagrzewnicę auta.

Działanie wodnego ogrzewania postojowego

 


Jak szybko Webasto nagrzeje auto?

Ogrzewanie wnętrza auta - Webasto

To silnie zależy od kilku czynników takich jak: temperatura zewnętrzna, wielkość pojazdu (duże wnętrze dłużej się nagrzewa), wielkość silnika (duży silnik ma większe straty ciepła), czasu pracy ogrzewania. Z doświadczenia wiemy, iż wydajność ogrzewań wodnych 4-5 kW mocy cieplnej pozwala szybko (najczęściej 20-30 minut) nagrzać wnętrze do komfortowej temperatury 25°C oraz silnik do 60°C w samochodach kombi.

 


Ile pali ogrzewanie postojowe?

Urządzenie o mocy 4kW takie jak Thermo Top Evo 4, w ciągu 30 minut spali ok 0,2 litra paliwa, które później w lwiej części jest kompensowane poprzez mniejsze spalanie auta w pierwszej fazie podróży, a co kluczowe zapewni lepsze warunki pracy silniki i podniesie jego żywotność i ciepło z nawiewu jest dostępne natychmiast

Webasto zużycie paliwa


Jak ogrzewanie wpływa na akumulator?

Samo ogrzewanie wraz z pompą paliwa i pompą obiegową płynu chłodniczego zużywają łącznie średnio 36W czyli ok 3A, co samo w sobie jest niską wartością, lecz nawiew fabryczny który rozprowadza ciepłe powietrza po wnętrzu pojazdu już niestety dosyć szybko rozładowuje akumulator. Dlatego kluczowe jest trzymanie się zasady że czas pracy urządzenie nie powinien być większy niż czas dojazdu do pracy, dzięki czemu w trakcie podróży alternator uzupełni braki prądu.


Czy można spać w aucie?

Nie, ogrzewanie postojowe nie służą do tego aby długotrwale ogrzewać wnętrze pojazdu z uwagi na znaczne zużycie akumulatora, brak regulacji temperatury (szybko w aucie robi się nieznośnie gorąco), mało komfortowa kultura pracy urządzenia (pompa paliwa przenosząca drgania, nawiew auta cichy też nie jest), toteż urządzenia mają fabrycznie ustalowny maksymalny czas pracy 1-2h i po tym czasie trzeba by ponownie uruchomić urządzenie.

Jeśli jest potrzeba spania w aucie (np. dostawczym lub kamperze) należy zapoznać się z ogrzewaniami postojowymi powietrznymi, które pracują ciszej, oszczędniej i wydajniej, i służą do długotrwałego ogrzewania wnętrza.


Jakie są możliwe elementy sterujące do ogrzewań postojowych?

Webasto Panel MultiControl

Nowoczesny timer MultiControl umożliwia wygodną i intuicyjną obsługę ogrzewania postojowego Webasto. MultiControl wyznacza nowe standardy w obszarze nowoczesnego designu oraz szybkiej i intuicyjnej obsługi. Możliwe jest zaprogramowanie trzech czasów załączenia ogrzewania w ciągu dnia, co oznacza więcej czasu na śniadanie przed wyjściem do pracy oraz popołudniowy relaks w drodze do domu!

Webasto Pilot T91

Telestart T91 to najmniejszy na rynku pilot zdalnego sterowania o zasięgu do 1000 m. Proste sterowanie odbywa się za pomocą dwóch przycisków. Urządzenie wyposażone jest w funkcję potwierdzania włączania lub wyłączania niezależnego ogrzewania postojowego, ustawiania długości czasu grzania oraz trybu wentylacji.

Webasto Pilot T100 HTM

Telestart T100 HTM działa wg nieco innej filozofii – ustawiamy planowany czas odjazdu, a urządzenie inteligentnie oblicza czas, w którym powinno zostać uruchomione ogrzewanie. Ponadto T100HTM daje nam możliwość ustawienia poziomu ogrzewania – w zależności od warunków atmosferycznych możemy wybierać opcje od rozmrażania okien do ogrzania wnętrza pojazdu do komfortowej temperatury. Dodatkowe ustawienia pozwalają sprawdzić temperaturę panującą wewnątrz samochodu. T100 HTM to sterowanie najczęściej wybierane przez klientów. Łączy w sobie zalety zegara preselekcyjnego i Telestartu T91. Animowane, czytelne ikony statusu i funkcji zapewniają łatwą obsługę pilota T100 HTM. Dodatkową zaletą pilota jest również innowacyjne wzornictwo oraz niewielkie rozmiary breloczka do kluczy.

Webasto Thermo Call TC4

Moduł Thermo Call 4 to najnowsza generacja sterowania działająca w oparciu o technologię GSM. Od teraz dzięki poleceniu wysłanemu z telefonu komórkowego wprost do modułu TC4, obsługa funkcji ogrzewania będzie możliwa wszędzie tam gdzie jest zasięg telefonii komórkowej. Sterowanie może odbywać się poprzez SMS, wybieranie tonowe oraz najbardziej zaawansowaną techniczne opcję czyli aplikację stworzoną specjalnie na smartfony z systemami: Android, iOS (iPhone) i Windows Phone.

 


Czy w każdym aucie można zamontować ogrzewanie postojowe wodne Webasto?

Nie w każdym, ale w znacznej większości. Czasem problem leży w elektronice pojazdu, gdy niektóre komputery samochodowe odczytując temperaturę silnika przy rozruchu na poziomie 60°C gdy na zewnątrz jest -20°C interpretują to jako błąd silnika i nakazują wizytę w serwisie.

Innym problemem, jest uruchomienie nadmuchu fabrycznej nagrzewnicy, która obecnie sterowane są z komputera samochodu i nie zawsze producent zostawia furtkę na uruchomienie dmuchaw bez przekręcania stacyjki.

Dlatego też zawsze korzystamy z obszernych, autoryzowanych instrukcji montażowych Webasto, dzięki czemu jak na starcie wiemy czy system będzie działać zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Webasto odjazd

 

Wybór należy do Ciebie

Wybierz Webasto

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium