Skylark-Polska | Adres: ul. Madziarów 54, 04-444 Warszawa | Tel: 22 673 50 8022 673 50 80 | E-mail: info@ogrzewania.pl

Czy lepiej wybrać nowe czy używane ogrzewanie?

Czy lepiej wybrać nowe czy używane ogrzewanie?

Poszukujesz najlepszego rozwiązania na szybkie ogrzanie swojego samochodu? Jeżeli nie masz dobrze odizolowanego od otoczenia garażu, to może być ciężko. Każdy zimowy poranek wiąże się dla Ciebie nie tylko z koniecznością oczyszczenia auta ze śniegu czy skrobania szyb. Często, cała droga do pracy przebiega w okropnym zimnie - jeżeli dziennie potrzebujesz auta tylko na kilka kilometrów, to silnik nie zdąży nawet rozgrzać się do temperatury roboczej, a z nawiewów lecieć będzie dosyć słaby podmuch ciepła. Rozwiązaniem na te problemy jest ogrzewanie samochodowe.

Czy dodatkowe ogrzewanie ma sens?

Pytania o sensowność montażu dodatkowego ogrzewania do auta rzeczywiście mogą wydawać się zasadne. Od lat słyszymy o znacznym ociepleniu klimatu, a przy tym, każda kolejna zima zdaje się mniej sroga niż poprzednia. Niestety, polski klimat nadal nie rozpieszcza i bardzo często zdarza się, że rozleniwieni panującymi w środku stycznia czy lutego wysokimi temperaturami ze strachem przyjmujemy informacje o tym, że kolejnej nocy słupki rtęci pokażą wartości poniżej -5 stopni Celsjusza.

I to właśnie na takie przypadki projektowane są systemy ogrzewania postojowego. Nawet jeżeli użyjemy ich kilkanaście razy w ciągu rok to komfort jaki dają jest niesamowity - gdy już raz będziesz mieć okazję pojeździć autem z systemem dodatkowego ogrzewania, to kolejne auta też wyposażysz w taki dodatek. Gwarantujemy!

I nic nie stoi na przeszkodzie by używać takich rozwiązań również gdy jest nieco cieplej. Ostatecznie, temperatury w okolicach 0 stopni Celsjusza też nie należą do przesadnie przyjemnych, a ogrzewanie postojowe sprawdzi się wtedy jak znalazł! Jak to działa?

Zasada działania systemów ogrzewania tego rodzaju jest naprawdę prosta. Zamontowane w aucie urządzenia do pracy pobierają minimalną ilość paliwa z baku - w zależności od modelu, mogą to być wartości rzędu 0,12-0,14 litra w ciągu godziny, zatem naprawdę niewiele. Dodatkowo, takie rozwiązanie pozwala na szybkie i skuteczne rozgrzanie nie tylko samego wnętrza, ale często także jednostki napędowej. Dzięki temu, eliminowane są tak zwane “zimne starty”, które bardzo zużywają silnik.Na rynku dostępne są dwa rodzaje rozwiązań - powietrzne oraz wodne. Pierwsze mają za zadanie rozgrzać kabinę pasażerską lub przestrzeń ładunkową, a te drugie mają także funkcję dogrzewania silnika przed uruchomieniem. Rozwiązania typu powietrznego są oszczędniejsze pod względem zapotrzebowania na paliwo i stosuje się je zazwyczaj w autach użytkowych. Systemy wodne najczęściej montuje się w samochodach osobowych. Zasada działania i zalety są znane - a co z kosztami?

Ogrzewanie postojowe do auta - ceny

Fabrycznie nowe systemy ogrzewania to wydatek nawet kilku tysięcy złotych - oprócz samego mechanizmu, dodatkowym kosztem jest także montaż. Mówimy tu oczywiście o rozwiązaniach nie montowanych w salonie czy autoryzowanym serwisie marki, ale o propozycjach firm takich jak nasza. Cena może oczywiście znacznie ulec zmianie, w zależności od modelu samego urządzenia.


A może używane ogrzewanie?

Czy to sposób na oszczędności? Szybkie sprawdzenie cen systemów ogrzewania postojowego z drugiej ręki i staje się jasne - zaoszczędzić można całkiem sporo. Niestety, są to zazwyczaj oszczędności tylko pozorne. Kupując urządzenie z drugiej ręki zazwyczaj nie wiemy, jak było użytkowane, ani tym bardziej czy nie zostało jakoś poważnie uszkodzone. Co gorsza, zazwyczaj nie ma możliwości przetestowania jego pracy w realnych warunkach, co powoduje, że może to być naprawdę chybiona inwestycja. A późniejsze koszty naprawy takiego systemu ogrzewania potrafią niemile zaskoczyć!

W przypadku nowych urządzeń w standardzie otrzymujemy nie tylko nigdy nieużywany system, ale przede wszystkim także gwarancję. I nawet jeżeli coś ulegnie awarii (choć niewielka szansa), to każda usterka zostanie szybko i sprawnie naprawiona (a przede wszystkim - bez jakichkolwiek kosztów). Zatem lepiej nie oszczędzać na ogrzewaniu postojowym w samochodzie, tylko od razu kupić nowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium